Երկուշաբթի, 05 օգոստոսի, 2019 թ., 09:40
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հարկային արտոնություն ստանալու համար ՀՀ կառավարությանը դիմել են շուրջ 130 բարձր տեխնոլոգիական նորաստեղծ ընկերություններ։
Մինչ օրս 89 արտոնություն ստացած ընկերություններում մինչև 2022 թվականը կստեղծվեն շուրջ 800 բարձր վարձատրվող աշխատատեղեր՝ միջինում $1000 աշխատավարձով։
Ընկերությունների շուրջ 20%-ը հիմնադրվել են հայրենադարձների կողմից, որոնք վերադարձել են ապրելու և աշխատելու ԱՄՆ-ից, Հոլանդիայից, Ռուսաստանից, Շվեյցարայից, Ֆրանսիայից, Ֆինլանդիայից, Ավստրայից, Վրաստանից և Մալթայից»։

Никол Пашинян: До 2022 года в Армении будут созданы примерно 800 высокооплачиваемых рабочих мест
Около 130 высокотехнологичных стартапов обратились в правительство Армении за налоговыми льготами. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян, предоставив некоторые данные.
«В 89 компаниях, получивших до сих пор привилегии, до 2022 года будут созданы примерно 800 высокооплачиваемых рабочих мест со средней зарплатой в 1000 долларов. Около 20% компаний были основаны вернувшимся из за границы армянами, которые вернулись, чтобы жить и работать из Соединенных Штатов, Нидерландов, России, Швейцарии, Франции, Финляндии, Австрии, Грузии и Мальты»,- написал Пашинян.