Հինգշաբթի, 01 օգոստոսի, 2019 թ., 11:00
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հեղափոխությունից առաջ խոստացել էի, որ մեկ-երկու տարում բյուջեի եկամուտները կավելանան 25-30 տոկոսով: Եվ ահա՝ 2019 առաջին կիսամյակում նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ պետական բյուջեի եկամուտներն ավելացել են 25.1%-ով կամ 152 մլրդ դրամով, ինչի արդյունքում հնարավորություն է ընձեռվել նախաձեռնել հետևյալ խոշոր ծրագրերը՝
• Հունիսի 1-ից միջինը 10 տոկոսով բարձրացել է զինծառայողների աշխատավարձը
• Սեպտեմբերի 1-ից 10 տոկոսով կբարձրանա շուրջ 38 հազար ուսուցիչների աշխատավարձը
• 2020թ հունվարի 1-ից 10 տոկոսով կբարձրանան կենսաթոշակները
• Հավելյալ 7 մլրդ 400 մլն հատկացվելու է ճանապարհաշինությանը՝ ընդհանուր 330 կմ երկարությամբ ավտոճանապարհների վերանորոգման համար
• Հավելյալ 10 միլիարդ դրամ սուբվենցիոն ծրագրերով հատկացվելու է համայնքներին՝ համայնքային ծրագրեր իրականացնելու համար
• 3 մլրդ դրամ հատկացվելու է 1988 թվականի երկրաշարժի հետևանքով բնակարան կորցրած այն քաղաքացիների բնակարանային խնդիրները մեկ ծրագրով լուծելու համար, որոնց նկատմամբ պետության ունեցած պարտավորությունները դե յուրե արձանագրված են»:

Никол Пашинян: В первой половине 2019 года доходы госбюджета увеличились на 25.1%
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в Facebook написал о том, что сдержал данное до революции обещание. В частности, Пашинян написал: «До революции я обещал, что в течение одного-двух лет доходы бюджета вырастут на 25-30%. И вот в первой половине 2019 года по сравнению с тем же периодом прошлого года доходы госбюджета Армении увеличились на 25.1% или на 152 млрд. драмов. В результате этого появилась возможность инициировать следующие крупные программы.
· с 1 июня в среднем на 10% выросла зарплата военнослужащих
· С 1 сентября на 10% увеличится зарплата около 38 000 учителей
· С 1 января 2020 года на 10% увеличатся пенсии
· Будут выделены дополнительные 7 млрд. 400 млн. на ремонт дорог протяженностью в 330 км.
· Дополнительные 10 млрд. драмов будут выделены регионам на субвенционные программы.
· 3 млрд. драмов - на обеспечение квартирами людей, потерявших жилье в результате землетрясения 1988 года, перед которыми правительство имеет обязательства».