Կինը փորձել է ծննդաբերել՝ հետևելով յութուբյան խորհուրդներին ու մահացել է
Հնդկաստանում մահացել է 26-ամյա ծննդկանն, ով փորձել է ծննդաբերել ինքնուրույն՝ հետևելով յութուբյան էջերի խորհուրդներին:
Դեպքը տեղի է ունեցել Բիլանդփուր քաղաքում: Ոստիկանություն է դիմել տանտերն ու հայտնել, որ իր կողմից վարձով տրված սենյակից, որտեղ հղի կին է ապրում, արյուն է հոսում: Ոստիկանները դուռը բացել են և տեսել հատակին ընկած կնոջն ու նորածին տղային՝ երկուսն էլ մահացած: Նրանց կողքին եղել են թելեր, մկրատ և ածելի: Կնոջ սմարթֆոնի մեջ վերջին դիտումները եղել են «Յութուբ»-ի տեսանյութեր՝ տնային պայմաններում ծննդաբերելու խորհուրդներով:
Ծննդկանի ընտանիքի անդամները պնդել են, որ նա ոչ մեկի հետ կայուն հարաբերությունների մեջ չի եղել: Հավանաբար, հղի կինը վախեցել է հասարակութան կողմից խարազանվելուց, դրա համար էլ հրաժարվել է ծննդատուն գնալուց:
Տանտերը հայտնել է, որ կինը 4 օր առաջ է այդ սենյակը վարձակալել՝ ասելով, թե իրեն հիվանդանոց գնալ օգնելու է իր մայրը:

Женщина попыталась родить по инструкции с YouTube и умерла
В Индии скончалась 26-летняя женщина, пытавшаяся родить в домашних условиях, следуя рекомендациям на YouTube. Как сообщает Hindustan Times, ребенок умер вместе с матерью.
Инцидент произошел в городе Биландпур, на северо-западе страны. В полицию обратился домовладелец. Соседи сообщили ему, что из комнаты, в которой жила беременная, течет кровь.
Хозяин взломал дверь и обнаружил женщину и новорожденного мальчика мертвыми. Рядом с телами лежали ножницы, лезвия и нити. Последними видео, просмотренными с ее смартфона, были инструкции на YouTube по самостоятельным родам. Это дало полиции основания полагать, что женщина пыталась родить, прибегнув к помощи роликов.
Полицейские предполагают, что роженица не обратилась в больницу, поскольку опасалась клейма незамужней матери. Ее родители подтвердили, что дочь действительно ни с кем не состояла в официальных отношениях.
Беременная сняла жилье за четыре дня до родов. Она сказала владельцу комнаты, что доставить ее в больницу поможет мать.