«Բացահայտել նրանց, ովքեր ստանում են նպաստ և փակում են ամսական 100.000 դրամից ավելի վարկ». Ն. Փաշինյան
Ուրբաթ, 15 փետրվարի, 2019 թ., 11:48
Կառավարության այսօրվա նիստում ՀՀ վարչապետը հանձնարարականներ տվեց ՀՀ աշխատանքի ու սոցիալական հարցերի և Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարություններին. «Գյուղատնտեսական սեզոնն է բացվում, ժամանակավոր աշխատատեղեր են ստեղծվում ու մեր ունեցած շփումները բացահայտել են պրոբլեմ, որ նպաստից զրկվելու հեռանկարը մարդկանց հետ է պահում սեզոնային աշխատանքում ներգրավելու հեռանկարից: Մենք պետք է արագ մեխանիզմներ ստեղծենք, որ մարդու՝ աշխատելու պատճառով, առնվազն որոշակի ժամանակաշրջան սառեցնենք պրոցեսը, բացի էն դեպքերից, երբ կբացահայտվեն կոռուպցիոն սխեմաներ: Ասենք կբացահայտվի, որ մարդն ամիսը 500 հազար դրամ վարկ ա փակում... Ընտանեկան ու սոցիալական նպաստ ստացող մարդն աշխատելու պատճառով չպետք է զրկվի այդ համակարգից: Մինչ գյուղատնտեսական սեզոնի մեկնարկը հարցը լուծած լինենք» - հանձնարարեց Ն. Փաշինյանը:

Никол Пашинян поручил выявить тех, кто получает пособие и ежемесячно выплачивает кредит на сумму более 100 000 драмов
Пятница, 15 Февраля, 2019 года, 11:48
На сегодняшнем заседании правительства премьер-министр Армении Никол Пашинян дал поручения Министерству труда и социальных вопросов и Министерству экономического развития и инвестиций. «Открывается сельскохозяйственный сезон, создаются временные рабочие места. В результате контактов мы выявили проблему, заключающуюся в том, что перспектива лишения пособий не дает людям возможности заниматься сезонной работой. Мы должны срочно создать механизмы, которые позволят временно заморозить процесс, за исключением случаев выявления коррупционных схем. Допустим, выяснится, что человек ежемесячно выплачивает кредит в размере 500 000 драмов… Лицо, получающее семейные и социальные пособия, не должно быть лишено этой системы из-за работы. Мы должны решить вопрос до начала сельскохозяйственного сезона», - сказал Пашинян.