«Հայաստանը հակամենաշնորհային առումով աշխարհի լավագույն 20-յակի մեջ է». Նիկոլ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Դավոսի համաշխարհային տնտեսական ֆորումի՝ շուկայի կենտրոնացվածության (մոնոպոլիզացվածության) աստիճանը բնութագրող ցուցանիշով 2018 թվականին Հայաստանը ռեկորդային առաջընթաց է գրանցել՝ 9 կետով և հայտնվել 19-րդ հորիզոնականում:
Սա նշանակում է, որ միջազգային հանրությունը ճանաչում է, որ 2018 թվականին մենք լրջագույն հաջողությունների ենք հասել մենաշնորհների դեմ պայքարում:
Նշված ցուցանիշը կարևորագույն ազդակ է պոտենցիալ ներդրողների համար, ովքեր կարող են տեսնել, որ Հայաստանը հակամենաշնորհային առումով աշխարհի լավագույն 20-յակի մեջ է»:

Никол Пашинян։ В антимонопольном плане Армения среди 20 лучших стран мира
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в Facebook пишет։ «По показателям централизованности (монополизированности) рынка, согласно данным экономического форума в Давосе, в 2018 году Армения отметила рекордный рывок по 9 пунктам, оказавшись на 19 месте.
Это означает, что международная общественность признает, что в 2018 году мы добились серьезнейших успехов борьбе с монополизацией.
Этот показатель – серьезнейший сигнал для потенциальных инвесторов, поскольку они могут убедиться в том, что в антимонопольном плане Армения среди 20 лучших стран мира».