Վրաստանում խոզի գրիպից 2 մարդ է մահացել
Վրաստանում խոզի գրիպից մահվան 2 դեպք է գրանցվել, փոխանցում է «Спутник-Грузия» գործակալությունը: Առաջին դեպքը տեղի է ունեցել երեկ Բաթումիում, երկրորդն այսօր՝ Քութաիսիում:
Վրաստանի առողջապահության նախարարի խոսքով՝ երկու զոհերը գտնվել են ռիսկային խմբում: Այդ խմբի մեջ են մտնում հղի կանայք, մինչև 2 տարեկան երեխաները, թոքերի քրոնիկ հիվանդություն, այդ թվում ասթմա ունեցող մարդիկ:
Վրացական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ՝ Քութաիսիում կինը մահացել է անմիջապես ծննդաբերությունից հետո, երեխայի վիճակը լավ է: Բժիշկների խոսքով՝ 30-ամյա կնոջը հիվանդանոց են տեղափոխել բարձր ջերմությամբ և ծանր վիճակում, հղիության 38-րդ շաբաթում կեսարյան հատում են արել, սակայն նրա կյանքը փրկել չի հաջողվել:

В Грузии два человека умерли от свиного гриппа
Грузинские медики зафиксировали смерть еще одного человека от вируса H1N1, иначе "свиного гриппа", - несчастный случай произошел в городе Кутаиси (регион Имерети), сказал глава Минздрава Грузии Давид Сергеенко журналистам.
Первый случай смерти от свиного гриппа произошел накануне в Батуми, второй - в Кутаиси.
По словам Сергеенко, обе жертвы вируса относились к высокой группе риска. В эту группу входят беременные женщины, дети в возрасте до двух лет, люди с хроническими болезнями легких, в том числе астмой.
По данным Первого канала, 30-летняя женщина скончалась в больнице, сразу после родов. Ребенок чувствует себя хорошо.
По словам врача, беременную пациентку доставили в клинику с высокой температурой и в сложном состоянии здоровья 14 декабря. На 38-ой неделе беременности ей сделали кесарево сечение. Состояние ребенка удовлетворительное.