Պոռնոդերասանուհին դատի է տվել Թրամփին
Պոռնոդերասանուհի Ստեֆանի Քլիֆորդն, առավել հայտնի որպես Սթորմի Դենիելս (Stormy Daniels), դատական հայց է ներկայացրել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի դեմ: Այս մասին հայտնում է NBC News հեռուստաալիքը:
Հայցի ներկայացման պատճառ է դարձել Թրամփի հետ կապերի մասին տեղեկատվությունը չհրապարակելու համար իր կողմից տրված համաձայնությունը: Պոռնոդերասանուհին պնդում է, որ ԱՄՆ նախագահն՝ ի տարբերություն իրեն, չի ստորագրել համաձայնությունը, փոխարենն ստորագրել է Թրամփի փաստաբան Մայքլ Քոենը: Քլիֆորդը պահանջել է այդ համաձայնությունը չեղյալ հայտարարել:
Նշվում է, որ Թրամփն ու Քլիֆորդը սեռական կապ են ունեցել 2006-2007թթ.: Այդ տեղեկությունը չհրապարակելու համար Քոենը պոռնոդերասանուհուն 130 հազար դոլար է վճարել: Սակայն Սպիտակ տանը այդ տվյալները բազմից հերքել են:

Порнозвезда подала в суд на Трампа
Порноактриса Стефани Клиффорд, более известная как Сторми Дэниелс (Stormy Daniels), подала в суд на президента США Дональда Трампа. Об этом сообщает телеканал NBC News.
Поводом для иска стало заключенное ею соглашение о неразглашении информации о связи с Трампом. Звезда фильма для взрослых утверждает, что президент, в отличие от нее самой, не поставил на договоре свою подпись, делегировав это своему адвокату Майклу Коэну. Актриса требует признать соглашение недействительным.
Клиффорд и Трамп имели сексуальные контакты в 2006-2007 годах. За то, чтобы данная информация не всплыла, в разгар президентской кампании в 2016 году Коэн заплатил порноактрисе 130 тысяч долларов. В Белом доме эти данные назвали ложью.