«Մեր «քաղաքական համակարգը» կարելի է մի բառով նկարագրել՝ ԱՂԵՏ»․ Սուրեն Սահակյան
![]() Հասարակական-քաղաքական գործիչ Սուրեն Սահակյանի ֆեյսբուքյան գրառումը․ «Կարծում եմ՝ խորհրդարանի անցողիկ շեմի իջեցումն ընդամենը մի խնդիր կլուծի՝ ցույց կտա մեզ պատուհասած «կուսակցական համակարգի» ողջ թշվառությունը։ Ընդհանրապես, մեր «քաղաքական համակարգը» կարելի ա մի բառով համապարփակ նկարագրել՝ ԱՂԵՏ։ Թվում է, թե հանրության շրջանում կուսակցություն երևույթի վերաբերյալ ավելի արգահատելի վերաբերմունք անհնար է պատկերացնել։ Հավատացեք, եթե խորհրդարանում հայտնվեն բոլոր էն ուժերը, որոնք այս կամ այն կերպ կհաջողեն 1 տոկոս քվե ստանալ, ներկայիս վերաբերմունքը սիրո նման մի բան կթվա։ Ներսում կկորի քաղաքականության/ընտրությունների հետ առընչություն ունենալու որևէ ցանկություն նույնիսկ նրանց մոտ, որոնք ամեն ընտրափուլի հետ համառորեն նոր հույսեր են կապում էդ ծիսակարգի հետ, իսկ դրսից դեպի մեզ հայացքը մենակ իսպանական ամոթ կառաջացնի։ Էդ ոլորտում համակարգային փոփոխություն ասելիս ես հասկանում եմ նոր համակարգի կառուցում։ Զրոյից, իր խաղի տրամաբանական, իրավիճակին համահունչ մտածված, մեզ համար սպեցիֆիկ, արդյունավետ կանոններով։ Աղբյուրը` Սուրեն Սահակյան |