ԱՄՆ-ում Հայաստանի և Ադրբեջանի դեսպանները քննարկել են TRIPP նախաձեռնությունը
ԱՄՆ-ում Հայաստանի ու Ադրբեջանի դեսպաններ Խազար Իբրահիմը և Նարեկ Մկրտչյանը մասնակցել են «Թրամփի ուղի» (TRIPP) նախաձեռնությանը նվիրված կլոր սեղան-քննարկմանը։ Այս մասին հաղորդում է ԱՄՆ-Ադրբեջան առևտրի պալատը (USACC):
Նշվում է, որ պալատի կողմից կազմակերպված միջոցառմանը մասնակցել են նաև Վրաստանի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Թուրքմենստանի և Ուզբեկստանի դեսպանները, ինչպես նաև ԱՄՆ կառավարության բարձրաստիճան պաշտոնյաներ և բիզնեսի ներկայացուցիչներ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են «TRIPP» նախաձեռնության դերը տարածաշրջանային փոխկապակցվածության ամրապնդման և «Միջին միջանցքի» երկայնքով ԱՄՆ կայուն տնտեսական ներկայության հաստատման գործում։

Послы Азербайджана и Армении в США обсудили инициативу TRIPP на площадке USACC
Послы Азербайджана и Армении в США Хазар Ибрагим и Нарек Мкртчян приняли участие в круглом столе, посвященном инициативе "Маршрут Трампа" - Trump Route for International Peace and Prosperity (TRIPP). Об этом сообщает Американо-Азербайджанская торговая палата.(United States–Azerbaijan Chamber of Commerce - USACC).
В мероприятии, организованном USACC, также приняли участие послы Грузии, Казахстана, Кыргызстана, Туркменистана и Узбекистана в Вашингтоне, а также высокопоставленные представители правительства США и представители бизнеса.
В ходе встречи стороны обсудили роль инициативы TRIPP в укреплении региональной взаимосвязанности и закреплении устойчивого экономического присутствия США вдоль Среднего коридора.