«ՌԴ դիվանագետներն այցելել են Սամվել Կարապետյանին»․ Կալուգին
Ռուսական կողմը հայկական կողմի հետ պաշտոնական շփումներում բարձրացնում է գործարար Սամվել Կարապետյանի կալանավորման հարցը, РИА Новости-ին ասել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության ԱՊՀ երկրների չորրորդ դեպարտամենտի տնօրեն Միխայիլ Կալուգինը։
«Երևանում Ռուսաստանի դեսպանատան միջոցով հասել ենք հյուպատոսական այցելության հնարավորության։ Մեր դիվանագետները վերջին անգամ նրան այցելել են դեկտեմբերի սկզբին»,- ասել է նա։
«Մենք ստանում ենք Կարապետյանի վիճակի վերաբերյալ բոլոր անհրաժեշտ տեղեկությունները, այդ թվում՝ նրա փաստաբանների և հարազատների միջոցով»,- հավելել է պաշտոնյան։

Вторник, 16 Декабря, 2025 года, 16:28
Российская сторона поднимает вопрос заключения бизнесмена Самвела Карапетяна в официальных контактах с армянской стороной, посольство получило доступ к нему, заявил РИА Новости директор Четвертого департамента стран СНГ МИД России Михаил Калугин.
"По линии посольства России в Ереване добились консульского доступа к нему. Последнее посещение нашими дипломатами состоялось в начале декабря", - заявил он.
"Получаем, в том числе через адвокатов и родственников, всю необходимую информацию о состоянии Карапетяна. Он сообщает об удовлетворительном состоянии здоровья, демонстрирует оптимизм и боевой настрой",- добавил он.