«ՀԱՊԿ քարտուղարությունը տեղեկացնում է Երևանին կայացվող որոշումների մասին»․ Տասմագամբետով
![]() ՀԱՊԿ քարտուղարությունը տեղեկացնում է Հայաստանին կայացվող որոշումների մասին, Երևանը չի խոչընդոտում դրանց, հայտարարել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը։ «Մենք տեղեկացնում ենք Հայաստանին քարտուղարության մակարդակով քննարկվող և ընդունվող բոլոր նյութերի և փաստաթղթերի մասին։ Նրանք չեն մասնակցում քննարկումներին, բայց չեն խոչընդոտում այդ փաստաթղթերի սահմանափակ ձևաչափով ընդունմանը, ինչպես այսօր տեղի ունեցավ Հավաքական անվտանգության խորհրդում. այս բոլոր փաստաթղթերը ուղարկվել են Հայաստան, նրանք տեղեկացված են, և մենք նրանցից ստացել ենք փաստաթուղթ, որում նշվում է, որ նրանք դեմ չեն այդ փաստաթղթերի ընդունմանը սահմանափակ ձևաչափով»,- նշել է նա։ «Հուսանք, որ որոշակի ժամանակ անց Հայաստանի քաղաքական ղեկավարությունը կկայացնի հավասարակշռված որոշում, և մենք միասին կշարժվենք առաջ», - հավելել է Տասմագամբետովը։ |