«Թրամփի ծրագիրը կարող է հիմք դառնալ Ուկրաինայում հակամարտության կարգավորման համար». Պուտին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ Ուկրաինայի հակամարտության կարգավորման 28 կետից բաղկացած ծրագիրը արդիականացվել է, հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
«Ալյասկայում բանակցություններից հետո ամերիկյան կողմից որոշակի դադար եղավ։ Եվ մենք գիտենք, որ դա պայմանավորված է Ուկրաինայի կողմից նախագահ Թրամփի առաջարկած խաղաղության ծրագրի փաստացի մերժմամբ։ Ես կարծում եմ, որ հենց այդ պատճառով էլ հրապարակվեց նոր տարբերակը, ըստ էության՝ 28 կետից բաղկացած արդիականացված ծրագիր», - ասել է Պուտինը Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի մշտական ​​անդամների հետ հանդիպման ժամանակ։
Պուտինը նշել է նաև, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ծրագիրը կարող է հիմք հանդիսանալ Ուկրաինայի հարցի վերջնական կարգավորման համար:

Путин:План Трампа может стать основой урегулирования на Украине
План президента США Дональда Трампа по урегулированию конфликта на Украине из 28 пунктов является модернизированным, заявил президент России Владимир Путин.
"После переговоров на Аляске с американской стороны наступила определенная пауза. И мы знаем, что это связано с фактическим отказом Украины от предложенного президентом Трампом плана мирного урегулирования. Полагаю, что именно поэтому и появилась его новая редакция, по сути модернизированного плана, уже из 28 пунктов", - сказал Путин в ходе совещания с постоянными членами Совбеза РФ.
Путин также отметил, что план президента США Дональда Трампа может быть положен в основу окончательного урегулирования на Украине.
"Полагаю, что и он (план Трампа - ред.) может быть положен в основу окончательного мирного урегулирования", - сказал он.