Կրեմլում հանդիպել են Պուտինն ու Տոկաևը
![]() Այսօր Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Կրեմլում հանդիպել է Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ: Ղազախստանի նախագահի մամուլի խոսնակ Ռուսլան Ժելդիբայը հայտնել է, որ Կրեմլում տեղի կունենա ոչ ֆորմալ հանդիպումը՝ տետ-ա-տետ, ինչպես նաև Ռուսաստանի Դաշնության անունից պաշտոնական ընթրիք կմատուցվի Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի այցի պատվին: Ղազախստանի նախագահը նոյեմբերի 11-12-ը պետական այցով գտնվում է Ռուսաստանում։ Նախատեսվում է, որ Պուտինն ու Տոկաևը կքննարկեն ռուս-ղախազական հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցեր։ Մասնավորապես, բանակցությունների ընթացքում կքննարկվեն ռուս-ղազախական ռազմավարական համագործակցության և քաղաքական, առևտրային, տնտեսական, մշակութային և հումանիտար ոլորտներում գործընկերության հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանային և համաշխարհային օրակարգի հիմնական թեմաները։ Ինչպես ակնկալվում է՝ կստորագրվեն երկկողմ կարևոր փաստաթղթեր։ |
«Ո՞վ ումից վերցրեց ավտոբուսի գաղափարը»․ Ոսկան Սարգսյան
5717:12
«Սա Թեհրանի երկինքն է՝ օրը ցերեկով»․ Արամ Գևորգյան
7916:06
«ԱՄՆ-ն դեռևս իրական արշավ չի սկսել Իրանի դեմ»․ Հեգսեթ (տեսանյութ)
12815:29
«Դուք անգամ ձեր կյանքերի և կարիերաների տերը չեք, ուր մնաց պետության և պետականության «տերը» լինեք»․ Արմեն Աշոտյան
9715:24
«Տպավորություն է՝ Ալիևը կատարում է իրեն փոխանցված քաղաքական ազդակները»․ Արմեն Հովասափյան
10315:12
«Ո՞վ է տեսել՝ ինչ-որ մեկը ցնդաբանություններ դուրս տա, իսկ դրան պաշտոնապես պատասխանի ընդդիմությունը»․ Հարութ Ուլոյան

Президент России Владимир Путин начал в Кремле переговоры с лидером Казахстана Касым-Жомартом Токаевым
Вторник, 11 Ноября, 2025 года, 22:06
![]() Президент России Владимир Путин начал в Кремле переговоры с лидером Казахстана Касым-Жомартом Токаевым. Встреча продолжится за неофициальным обедом, сообщают российские СМИ. Ранее сообщалось, что Астана и Москва подпишут декларацию о переходе отношений двух стран на уровень всеобъемлющего стратегического партнерства и союзничества. Документ «откроет новую эру в двусторонних связях, подтвердит беспрецедентный уровень взаимного доверия и совместной готовности к более тесной работе по всем направлениям», сообщил Токаев. Токаев прибыл в Москву вечером 11 ноября с государственным визитом. Официальная программа начнется 12 ноября, президенты примут участие в пленарном заседании 21-го форума сотрудничества России и Казахстана в режи |
Вэнс: в ближайшие недели возможны "хорошие новости" по урегулированию на Украине
13010:06
МИД России назвал разглашение Арменией документов пренебрежением этикой (видео)
239Вчера, 19:45
ПА ОБСЕ готова поддержать мир между Баку и Ереваном
290Вчера, 15:23
Председатель ОБСЕ: Закрытие МГ— жизненно важный шаг, поддерживающий мирный процесс между Азербайджаном и Арменией