Ուկրաինան կրկին հարվածել է Թաթարստանի անօդաչու թռչող սարքերի պահեստին
Ուկրաինայի անվտանգության ծառայության (ՈւԱԾ) «A» հատուկ գործողությունների կենտրոնի հեռահար անօդաչու թռչող սարքերը կրկին հարվածել են լոգիստիկ կենտրոնին, որտեղ պահվում են օգտագործման համար պատրաստի Shahed անօդաչու թռչող սարքեր, ինչպես նաև դրանց համար արտասահմանյան բաղադրիչներ։
Այս մասին հայտնել է Ուկրաինայի անվտանգության ծառայությունը։
Նշվում է, որ պահեստը գտնվում է Թաթարստանի Հանրապետության Կզիլ-Յուլ գյուղում՝ Ուկրաինայից մոտ 1300 կիլոմետր հեռավորության վրա։ «Տեղի բնակիչների կողմից նկարահանված տեսանյութերը հաստատում են այն օբյեկտի ոչնչացումը, որի տարածքում հայտնաբերվել են հրդեհներ... Այս ռազմական օբյեկտի վրա կրկնակի հարձակումը նպատակ ունի նվազեցնելու թշնամու կողմից անօդաչու թռչող սարքերի միջոցով հարձակումներ իրականացնելու կարողությունը»,- ասվում է ՈւԱԾ-ի հայտարարության մեջ։
Հայտարարության մեջ ընդգծվում է, որ ռուսական բանակին զենք մատակարարող ձեռնարկություններում գործողությունները կշարունակվեն։
Անվտանգության ծառայությունը հիշեցրել է, որ այս ռազմական օբյեկտի վրա հեռահար անօդաչու թռչող սարքերի նախորդ հարվածը կատարվել էր այս տարվա օգոստոսի 9-ին։

СБУ снова ударила по складу дронов в Татарстане
Дальнобойные беспилотники Центра спецопераций «А» Службы безопасности Украины (СБУ) вновь поразили логистический хаб, где хранятся готовые к использованию дроны «Шахед», а также иностранные комплектующие к ним.
Об этом сообщает Служба безопасности Украины.
Отмечается, что склад расположен в населенном пункте Кзыл-Юл Республики Татарстан, на расстоянии около 1300 километров от Украины. «Видео, снятые местными жителями, подтверждают поражение объекта, в помещениях которого обнаружены очаги возгорания... Повторная атака на этот военный объект направлена на снижение возможностей противника по ведению атак с использованием дронов», — говорится в сообщении СБУ.
Спецслужба отмечает, что продолжает операции по поражению объектов в глубоком тылу России.
Операции на предприятиях, обеспечивающих вооружение российской армии, будут продолжаться, подчеркивается в сообщении.
В СБУ напомнили, что предыдущий удар дальнобойных беспилотников по этому военному объекту был нанесен 9 августа текущего года.