Գտնվել են Ամուրի մարզում անհետացած ինքնաթիռի բեկորները
Ամուրի շրջանում անհետացած Ան-24-ը վթարի է ենթարկվել Տինդայի մոտակայքում, «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել են արտակարգ իրավիճակների ծառայությունները։
«Ան-24-ի բեկորները հայտնաբերվել են Տինդայից 15 կմ հեռավորության վրա գտնվող լանջին։ Ինքնաթիռը կործանվել է», - հայտնել են արտակարգ իրավիճակների ծառայությունները։
«Անգարա» ավիաընկերության Ան-24-ը հինգշաբթի՝ տեղական ժամանակով ժամը 07:36-ին (Մոսկվայի ժամանակով ժամը 00:36-ին), Խաբարովսկից մեկնել է ըստ ժամանակացույցի, հայտնել են Խաբարովսկի օդանավակայանի մամուլի ծառայությունից։ Ինքնաթիռն անհետացել էր էկրաններից և չի արձագանքել Տինդայի օդանավակայանից մի քանի կիլոմետր հեռավորության վրա։
Արտակարգ իրավիճակների ծառայությունների տվյալներով՝ ինքնաթիռում կարող էր լինել 46 մարդ, այդ թվում՝ 40 ուղևոր։

Обломки пропавшего самолета Ан-24 обнаружены в 15 км от Тынды
Пропавший в Амурской области Ан-24 разбился неподалеку от Тынды, сообщили "Интерфаксу" в экстренных службах.
"В 15 км от Тынды на склоне обнаружены обломки Ан-24. Самолет разрушен", - сказали в экстренных службах.
Ан-24 авиакомпании "Ангара" вылетел из Хабаровска по расписанию в четверг в 07:36 по местному времени (00:36 по Москве), сообщили "Интерфаксу" в пресс-службе хабаровского аэропорта. Самолет следовал по маршруту Хабаровск-Благовещенск-Тында, а затем пропал с экранов и не вышел на связь в нескольких километрах от аэропорта Тынды.