«Թեհրանի ժողովուրդը գին կվճարի»․ Կաց
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը, գիշերվա ընթացքում Իրանի կողմից նոր հրետակոծությունից հետո, սպառնացել է, որ Թեհրանի ժողովուրդը «շուտով կվճարի» ԻԻՀ իշխանությունների գործողությունների համար։
«Թեհրանի ամբարտավան բռնապետը վերածվել է վախկոտ մարդասպանի, որը թիրախավորում է Իսրայելի քաղաքացիական բնակչությանը, որպեսզի թույլ չտա Իսրայելի պաշտպանության բանակին շարունակել հարձակումը՝ ուղղված նրա (Իրանի) կարողությունների խաթարմանը: Թեհրանի ժողովուրդը դրա համար գին կվճարի և՝ շուտով»,- գրել է Կացը՝ X սոցիալական ցանցի էջում։
Ավելի վաղ Իրանը զանգավածային հրթիռակոծության էր ենթարկել Թել-Ավիվ և Հայֆա քաղաքները, որի հետևանքով, վերջին տվյալներով, զովել է 8, վիրավորվել 87 խաղաղ բնակիչ։

"Жители Тегерана заплатят цену" - Кац
Израильский министр обороны Исраэль Кац после новых ночных обстрелов со стороны Ирана, приведших к жертвам среди гражданского населения, пригрозил, что жители Тегерана "скоро заплатят цену" за действия властей исламской республики.
"Высокомерный диктатор в Тегеране превратился в трусливого убийцу, который ведет прицельные обстрелы гражданского населения Израиля, чтобы удержать Армию обороны Израиля от продолжения атаки, которая подрывает его возможности. Жители Тегерана заплатят за это цену - и скоро", - написал Кац на своей странице в соцсети X.
Ранее Иран нанес массированный ракетный удар по городам Тель-Авив и Хайфа, в результате которого, по последним данным, погибли 8 и получили ранения 87 мирных жителей.