Լինքոլնի արյունոտ ձեռնոցները աճուրդում վաճառվել են 1.5 միլիոն դոլարով
ԱՄՆ16-րդ նախագահ Աբրահամ Լինքոլնի արյունոտ ձեռնոցները Չիկագոյում տեղի ունեցած աճուրդում վաճառվել են 1.5 միլիոն դոլարով, իսկ թաշկինակը՝ 826,000 դոլարով։ Այս իրերը ԱՄՆ նախագահի գրպանում էին նրա սպանության գիշերը՝ 1865 թվականի ապրիլի 14-ին, հաղորդում է New York Post-ը։
Աճուրդում վաճառվել է նաև «Որոնվում է» գրությամբ պաստառ՝ Լինքոլնի սպանության դավադրության մեջ կասկածվող երեք անձանց լուսանկարներով, որը վաճառվել է 762,000 դոլարով։ Ավելի քան 500,000 դոլար է վճարվել Լինքոլնի ձեռագրի հայտնի օրինակի համար, որը վերցված է 1824 թվականի տետրից. հավելում է Independent-ը։

Окровавленные перчатки Линкольна были проданы на аукционе за 1,5 миллиона долларов
Окровавленные перчатки Авраама Линкольна, 16-го президента США, были проданы на аукционе в Чикаго за 1,5 миллиона долларов, а носовой платок — за 826 тысяч долларов. Эти предметы находились в кармане президента США в ночь его убийства, 14 апреля 1865 года, сообщает New York Post.
На аукционе также был продан плакат «Разыскивается» с фотографиями трех человек, подозреваемых в заговоре с целью убийства Линкольна, который ушел с молотка за 762 000 долларов. Более 500 000 долларов было заплачено за знаменитую копию почерка Линкольна, взятую из записной книжки 1824 года. Independent добавляет.