Ուրուգվայն Ադրբեջանին կոչ են անում ազատ արձակել բոլոր հայ ռազմագերիներին և պատանդներին
![]() Ուրուգվայի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Անա Օլիվերան, Ուրուգվայի նախկին նախագահներ Խուլիո Մարիա Սանգինետտին և Լուիս Ալբերտո Լակաժե Էռեռան, 45 պատգամավոր և 4 սենատոր Ադրբեջանին կոչ են անում ազատ արձակել բոլոր հայ ռազմագերիներին և պատանդներին: Հայտնում են Ուրուգվայում ՀՀ դեսպանությունից: Պատգամավորներ՝ Partido Colorado-պատգամավորներ-Մարիա Էուխենիա Ռոսեժո, Կոնրադո Ռոդրիգես, Ֆելիպե Սչիպանի, Նիբիա Ռեիչ, Օպե Պասկետ, Մարնե Օսորիո, Խերման Կարդոսո, Խորխե Ալվեար, Խուան Մոռենո, Մարտին Մելացի, Վալտեր Սերվինի Frente Amplio-Կառլոս Ռեուտոր, Միկաելա Մելգար, Գաբրիել Օտեռո, Վերոնիկա Մատո, Կառլոս Վարելա, Կլաուդիա Ուգո, Լուիս Գաժո, Նինո Մեդինա, Սիլվիա Իբառգուռեն, Դանիել Խերարդ, Կրիստինա Լուստեմբերգ, Գոնսալո Սիվիլա, Ուբալդո Աիտա, Գուստավո Օլմոս, Խուան Ֆեդերիկո Ռուիս Partido Nacional-Գրասիելա Բիանչի, Սերխիո Բոտանա, Լուիս Ալբերտո Էբեռ, Կառլոս Կամի»,- ասվում է հայտարարությունում: Աղբյուրը` Ուրուգվայում ՀՀ դեսպանություն |