Թրամփի շտաբը գովազդային արշավ կսկսի
ԱՄՆ նախկին նախագահ, նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի շտաբը մտադիր է գովազդային արշավ սկսել՝ փորձելով դանդաղեցնել նրա հակառակորդ Քամալա Հարիսի՝ ընտրողների շրջանում մեծ ժողովրդականությունը, հաղորդում է Reuters-ը։
Ըստ տեղեկությունների՝ հանրապետականները ծրագրում են 6 նահանգներում 10 մլն դոլար ծախսել գովազդային արշավի վրա՝ դիմակայելու «ընտրողների ոգևորության աճին և Հարիսի համար նվիրատվությունների հոսքին»։
Գործակալությունը նշում է, որ սա կլինի Թրամփի աջակիցների կողմից գովազդային ամենամեծ ներդրումը 2024թ․ հունվարից ի վեր, երբ նա ընդդիմախոսների հետ պայքարում էր Հանրապետական կուսակցությունից նախագահի թեկնածու առաջադրվելու համար։

В штабе Трампа запустят рекламную кампанию против Харрис
Штаб кандидата в президенты США от республиканцев Дональда Трампа планирует запустить рекламную кампанию в попытке замедлить рост популярности среди избирателей его возможной оппонентки Камалы Харрис. Об этом 30 июля сообщает Reuters.
По данным журналистов, республиканцы планируют потратить $10 млн на рекламную кампанию в шести «колеблющихся» штатах — для того, чтобы противостоять всплеску энтузиазма избирателей и поток пожертвований для Харрис.Как отмечают в Reuters, это будет самая большая покупка соратниками Трампа рекламы с января 2024 года, когда он боролся с оппонентами за кандидатство в президенты от Республиканской партии.