Հարիսը բավարար ձայներ է ստացել՝ ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում առաջադրվելու համար
ԱՄՆ փոխնախագահ Քամալա Հարիսը Դեմոկրատական կուսակցության համագումարում հավաքել է բավարար ձայներ՝ նոյեմբերին կայանալիք ընտրություններում որպես նախագահի թեկնածու առաջադրվելու համար, գրում է Associated Press-ը։
Գործակալության հաշվարկներով՝ Հարիսին աջակցել է 2538 պատվիրակ։ Որպես թեկնածու հաստատվելու համար անհրաժեշտ էր հավաքել առնվազն 1976 ձայն։
Նշվում է, որ այս թիվը պաշտոնական և վերջնական չէ, ձայների վերջնական բաշխումը և թեկնածության առաջադրումը տեղի կունենա կուսակցության համագումարի ժամանակ՝ Չիկագոյում, օգոստոսի 19-22-ը։

Харрис набрала достаточно голосов для выдвижения на выборы президента
Вице-президент США Камала Харрис набрала достаточное количество голосов делегатов предстоящего съезда Демократической партии для формального утверждения в качестве кандидата в президенты на ноябрьских выборах. Об этом сообщило агентство Associated Press.
По его подсчетам, к вечеру понедельника по времени Восточного побережья США Харрис поддержали 2 538 делегатов. Согласно правилам Демократической партии, чтобы получить возможность быть утвержденным кандидатом, необходимо набрать как минимум 1 976 голосов, уточняет агентство.
Эти числа не являются официальными и окончательными, финальное распределение голосов и выдвижение кандидатуры произойдут на съезде партии в Чикаго, который пройдет с 19 по 22 августа, отмечает AP.