«Նախատեսվում է զարգացնել տրանսպորտային միջանցքները»․ Պուտին
Հուսալի ճանապարհները Ռուսաստանի տնտեսության աճի առանցքային պայմաններից են։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ Մ-11 «Նևա» մայրուղու 155-րդ կմ-ին՝ Տվերի Հյուսիսային շրջանցման բացման արարողության ժամանակ։
«Տրանսպորտը, լոգիստիկան միշտ էլ հիմք են, հիմք՝ տնտեսական ակտիվության, հետևաբար, նաև կյանքի որակի բարձրացման համար»,- ասել է Պուտինը։
Նա նշել է, որ նախատեսվում է «Ռոսիա» և «Հյուսիս-Հարավ» տրանսպորտային միջանցքների զարգացում, ճանապարհային ցանցի զարգացում բոլոր քաղաքներում և գյուղական վայրերում։
«Բացելով ճանապարհային նոր հատվածներ՝ ՌԴ-ն ևս մեկ քայլ է կատարում լոգիստիկայի և տրանսպորտային նոր միջանցքների ամրապնդման ուղղությամբ»,- հավելել է Պուտինը։

Планируется развитие транспортных коридоров "Россия" и "Север-Юг" - Путин
Надежные дороги являются одним из ключевых условий роста российской экономики. Об этом во вторник, 16 июля, заявил президент РФ Владимир Путин на 155-м км трассы М-11 «Нева» в ходе церемонии открытия Северного обхода Твери.
«Транспорт, логистика — это всегда основа, база для повышения экономической активности, а значит, и качества жизни», — сказал глава государства.
Планируется развитие транспортных коридоров "Россия" и "Север-Юг", развитие дорожной сети во всех городах и сельской местности;
Открывая новые участки дорог, РФ делает еще один шаг в укреплении логистики и новых транспортных коридоров.