Ընդդիմությունը հաղթում է Անկարայում, Ստամբուլում, Իզմիրում
Թուրքիայի խոշոր քաղաքների մունիցիպալ ընտրությունների ձայների հաշվարկի արդյունքների համաձայն՝ մայրաքաղաք Անկարայում ընդդիմադիր Ժողովրդահանրապետական ​​կուսակցության գործող քաղաքապետ Մանսուր Յավասը (55,92%) առաջատարն է՝ զգալիորեն առաջ անցնելով իր մրցակցից՝ Արդարություն և զարգացում կուսակցության ներկայացուցիչ Թուրգութ Ալթինոկից (36,66%).
Թուրքիայի ամենամեծ քաղաքում՝ Ստամբուլում, ընդդիմադիր քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուն ձայների 49,53%-ով առաջատարն է, իսկ իշխող կուսակցությունից նրա մրցակից Մուրադ Քուրումը հավաքում է 41,79% ձայն։
Իզմիրում ընդդիմադիր թեկնածու Ջեմիլ Թուգայը հավաքում է ձայների 47,48%-ը՝ առաջ անցնելով մրցակից Համզա Դաղից (37,48%)։
Թուրքիայի մի շարք այլ խոշոր քաղաքներում՝ Անթալիայում, Ադանայում, Մանիսայում և Բուրսայում Ժողովրդահանրապետական ​​կուսակցությունն առաջ է անցել ներկայիս նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի կուսակցությունից։

Оппозиция побеждает в Анкаре, Стамбуле, Измире…
По результатам подсчетов голосов на муниципальных выборах в крупных городах Турции, в столице страны Анкаре лидирует действующий мэр от оппозиционной Народно-республиканской партии Мансур Яваш (55,92%), значительно опережая своего соперника от Партии справедливости и развития Тургута Алтынока (36,66%).
В крупнейшем городе Турции - Стамбуле оппозиционный мэр Экрем Имамоглу лидирует с 49,53% голосов, его соперник от правящей партии Мурат Курум набирает 41,79%.
В Измире кандидат от CHP Джемиль Тугай набирает 47,48% голосов, опережая конкурента от AKP Хамзу Дага (37,48%).
Народно-республиканская партия опережает партию действующего президента Реджепа Тайипа Эрдогана и в ряде других крупных городов Турции: Анталье, Адане, Манисе и Бурсе.