Տեսախցիկներն ամրագրել են՝ ինչպես է Էրդողանը զայրացած բղավում ընտրատեղամասում
Տեսախցիկներն ամրագրել են՝ ինչպես է Էրդողանը զայրացած բղավում ընտրատեղամասում: Տեսանյութը հրապարակել է Halktv հեռուստաալիքը։
Կադրերում երևում է, թե ինչպես է Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կնոջ ուղեկցությամբ ժամանել Ստամբուլի դպրոցներից մեկում տեղակայված ընտրատեղամաս։
Այնտեղ նրան բարձրաձայն կանչել է անհայտ անձն, ով կադրում չի երևում։ Էրդողանը դժգոհ նայել է նրա ուղղությամբ և կարգադրում վերականգնել կարգը։ Թուրքական հեռուստաալիքներից մեկի համաձայն, Էրդողանի ուղղությամբ բղավել են. «Ես տասը տարի փորձում եմ նայել քեզ վրա»:
Մայիսի 28-ին Թուրքիայում տեղի է ունենում նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի քվեարկությունը։ Էրդողանի մրցակիցը ընդդիմադիր թեկնածու Քեմալ Քըլըչդարօղլուն է։

Разозлившийся на окрик на избирательном участке Эрдоган попал на видео
Разозлившийся на окрик неизвестного мужчины на избирательном участке президент Турции попал на видео. Его опубликовал телеканал Halktv.
На кадрах видно, как Реджеп Тайип Эрдоган в сопровождении супруги прибыл на избирательный участок, расположенный в одной из школ Стамбула.
Там его громко окликнул неизвестный, его в кадре не видно. Эрдоган недовольно посмотрел в сторону нарушителя и распорядился навести порядок. По данным турецкого канала, Эрдогану крикнули: «Десять лет пытаюсь посмотреть на тебя!»
28 мая в Турции проходит голосование во втором туре президентских выборов. Соперником Эрдогана является кандидат от оппозиции Кемаль Кылычдароглу.