Հայտնի են Վճռաբեկ դատարանի երեք նոր դատավորների անունները
ԱԺ արտահերթ նիստում Հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ներկայացրեց Վճռաբեկ դատարանի դատավորների թեկնածուների ընտրության արդյունքները։
«Բարձրագույն դատական խորհուրդը Վճռաբեկ դատարանի Հակակոռուպցիոն պալատի քաղաքացիական գործերի քննության դատական կազմի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրել էր Լիզա Գրիգորյանի, Կարեն Մալյանի և Լիպարիտ Մելիքջանյանի թեկնածությունները։ ԱԺ 107 պատգամավորներից քվերակությանը մասնակցել են 68-ը, ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ՝ Լիզա Գրիգորյան՝ «կողմ» 0, Կարեն Թումանյան՝ «կողմ» 0, Լիպարիտ Մելիքջանյան՝ «կողմ» 68։
Երկրորդ պաշտոնի համար առաջադրվել էին Լուսինե Ավագյանի, Գևորգ Գյոզալյանի և Վահե Ռաֆայելյանի թեկնածությունները։ ԱԺ 107 պատգամավորներից քվեարկությանը մասնակցել են 67-ը, ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ՝ Լուսինե Ավագյան՝ «կողմ»՝ 0, Գևորգ Գյոզալյան՝ «կողմ» 67, Վահե Ռաֆայելյան՝ «կողմ» 0։
«Երրորդ պաշտոնի համար առաջադրվել էին Արթուր Դավթյանը, Նաիրա Հովսեփյանը և Աղասի Մկոյանը։ Ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ՝ Արթուր Դավթյան՝ «կողմ» 67, Նաիրա Հովսեփյան՝ «կողմ» 0, Աղասի Մկոյան՝ «կողմ» 0»,- հայտարարեց նա։

Парламент Армении избрал судей Кассационного суда
На внеочередном заседании Национального Собрания Армении 28 июня озвучили итоги тайного голосования по избранию судей Антикоррупционной палаты Кассационного суда.
Результаты голосования огласил председатель счетной комиссии Нарек Бабаян.
Высший судебный совет на вакантную должность судьи по гражданским делам Антикоррупционной палаты Кассационного суда выдвинул кандидатуры Лизы Григорян, Карена Туманяна и Липарита Меликджаняна. Из 107 депутатов НС в голосовании приняли участие 68 депутатов. Лиза Григорян и Карен Туманян не получили ни одного голоса «за», Липарит Меликжанян получил 68 голосов «за».
На вторую вакансию были выдвинуты Лусине Авагян, Геворг Гезалян и Ваге Рафаелян. В голосовании приняли участие 67 депутатов, все проголосовали за Геворга Гезаляна.
На третью вакансию были выдвинуты Артур Давтян, Наира Овсепян и Агаси Мкоян. Все 67 депутатов, принявшие участие в голосовании проголосовали за Артура Давтяна.