«Բացահայտ ճնշումներ են եղել գործադիր մարմնի ներկայացուցիչների կողմից». Ալեքսանդր Ազարյան
Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում հրավիրվել է Դատավորների արտահերթ ընդհանուր ժողովը, որից հետո նախատեսված է Դատավորների միության նախագահի ընտրություն։
Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանը լրագրողների հետ զրույցում ասել է, որ իր շանսերը բարձր է գնահատում:
Լրագրողների հարցին՝ կա՞ն արդյոք ճնշումներ դատավորների նկատմամբ, նշել է, որ իրեն ու իր նման դատավորներին անհնար է վախեցնել. «Մի քանի հարցազրույցում երկու-երեք տարի առաջ անդրադարձել եմ այդ հարցին: Կարծում եմ՝ այն ժամանակ բացահայտ ճնշումներ են եղել գործադիր մարմնի ներկայացուցիչների կողմից»:

Александр Азарян: Было открытое давление со стороны представителей исполнительного органа
Сегодня в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна созвано внеочередное общее собрание судей, после чего запланированы выборы председателя Союза судей.
Судья Апелляционного уголовного суда Александр Азарян в беседе с журналистами отметил, что высоко оценивает свои шансы.
На вопрос журналистов, есть ли давление на судей, он сказал, что запугать его и других судей невозможно. «Я обращался к этому вопросу в нескольких интервью два или три года назад. Думаю, в то время было открытое давление со стороны представителей исполнительного органа»,- отметил Азарян.