Փարաքարում լարված իրավիճակ է. ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 5-ի ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքում Փարաքար համայնքում «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը 21 հոգանոց ավագանիում ստացել է 10 մանդատ, և նրանց թեկնածուն՝ Վոլոդյա Գրիգորյանը, 10 ձայնով ընտրվել է համայնքի ղեկավար: Թեև 10 ձայնը 50 տոկոսից քիչ է, սակայն «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը պնդում է, որ եթե առաջադրված է մեկ թեկնածու, ապա նա կարող է ընտրվել 40+ տոկոս ձայներով:
Դրանից հետո եկել էին ավագանու մնացած 11 անդամները և 11 ձայնով համայնքապետ էր ընտրվել Դավիթ Մինասյանը, որը «Դավիթ Մինասյան» դաշինքի թեկնածուն է: Նրան էին ընտրել նաև ՔՊ-ի անդամները:
Դեկտեմբերի 23-ին «Ապրելու երկիր» կուսակցության աջակիցները հավաքվել էին Փարաքարի մշակույթի տան բակում, որտեղ պետք է տեղի ունենար իրենց թեկնածուի երդմնակալությունը, սակայն ոստիկանները թույլ չէին տվել մտնել շենք, և երդմնակալությունը դրսում էր կազմակերպվել: Նույն օրն էլ «Դավիթ Մինասյան» դաշինքը դատարան հայց էր ներկայացրել՝ ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու պահանջով: Վարչական դատարանը որոշում է կայացրել անվավեր ճանաչել Փարաքար համայնքի ղեկավարի ընտրությունների արդյունքները, այս մասին հայտնում է «Երկիր»-ը:

В Паракаре напряженная ситуация: Суд признал результаты выборов мэра недействительными
Напомним, что по итогам состоявшихся 5 декабря выборов в органы местного самоуправления, партия «Страна для жизни» получила 10 мандатов в Совете старейшин, а их кандидат Володя Григорян был избран руководителем общины с 10 голосами. Хотя 10 голосов - это меньше 50 процентов, однако партия «Страна для жизни» настаивает на том, что, если выдвинут только один кандидат, он может быть избран 40+ процентами голосов.
В тот же день состоялось повторное заседание, на котором 11 голосами «за» руководителем общины был избран представитель блока «Давид Минасян» За него проголосовали представители ГД.
23 декабря сторонники партии «Страна для жизни» собрались во дворе Дома культуры Паракара, где должна была состояться церемония инаугурации их кандидата, однако полиция не разрешила им войти в здание, и инаугурация прошла на улице. В тот же день блок «Давид Минасян» подал иск с требованием признать результаты выборов недействительными. Как передает «Еркир», Административный суд признал результаты выборов мэра Паракара недействительными.