Ալմաթիի բոլոր պետական ​​կառույցները գտնվում են իրավապահ մարմինների վերահսկողության տակ
Ղազախստանի իրավապահ մարմիններին հաջողվել է հեղափոխականներից ազատել Ալմաթիում գտնվող՝ նախկին նախագահական նստավայրը, ինչպես նաև գրավված կառավարական այլ շենքեր։
Հաղորդագրության համաձայն՝ ոստիկաններն ու զինվորականները ցուցարարներից մաքրել են նաև քաղաքի կենտրոնական՝ Հանրապետության հրապարակը:
Գործակալությունը հայտնում է, որ այժմ Ալմաթիի բոլոր պետական ​​կառույցները գտնվում են իրավապահ մարմինների վերահսկողության տակ։ Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ոստիկանությունը հետ է մղել Կոկտոբեի հեռուստաաշտարակին տիրանալու՝ ցուցարարների փորձը։

В Алма-Ате освободили бывшую резиденцию президента
Правоохранительным органам Казахстана удалось освободить бывшую резиденцию президента в Алма-Ате, а также другие захваченные здания органов государственной власти. Об этом сообщил Sputnik Казахстан.
Как утверждается в сообщении, полицейские и военные выбили протестующих из зданий бывшей резиденции президента страны, акимата Алма-Аты, а также очистили от протестующих площадь Республики – центральную в городе.
В агентстве сообщают, что сейчас все правительственные учреждения в Алма-Ате находятся под контролем правоохранительных органов. Ранее сообщалось о том, что полиция отбила попытку протестующих завладеть телевизионной вышкой «Коктобе».