«Սիսական» ջոկատի հրամանատար Աշոտ Մինասյանը կալանավորվեց
Քիչ առաջ ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի տարած-հետ բերած, անունով դատավոր Տիգրան Սիմոնյանի ակնհայտ ապօրինի որոշմամբ Սիսական ջոկատի լեգենդար հրամանատար, Արցախյան 3 պատերազմների մասնակից Աշոտ Մինասյանը կալանավորվեց։
Աշոտ Մինասյանը շուրջ 1,5 ժամ, առանց որոշման, սպասում էր կալանավորվելուն։
Սույն դատավորը քիչ առաջ բավարարեց Քննիչի դեռևս 2020թի նոյեմբերի 15ի միջնորդությունը, որով փաստեց, որ կալանք տալու համար փաստերն էական չեն, էականը իշխանությանդ ցանկությունն է։
Ընթանում է Սյունիքի գլխատում օպերացիայի երկրորդ փուլը, ինչին օժանդակում են տիգրանսիմոնյան դատավորները, իսկ արդյունքներն առաջիկայում»։

Командир легендарного отряда «Сисак» Ашот Минасян арестован
Участник трех арцахских войн, командир легендарного отряда «Сисак» Ашот Минасян арестован по очевидно незаконному решению Апелляционного уголовного суда РА. Об этом на своей странице в Facebook сообщил адвокат Минасяна Мигран Погосян.
«Судьи, производящие арест, находятся в деле. Ашот Минасян ждал около 1,5 часов без постановления об аресте.
Этот судья только что удовлетворил ходатайство следователя от 15 ноября 2020 года, чем подтвердил, что факты не являются существенными для ареста, главное - это желание властей.
Протекает второй этап операции в #Обезглавливание Сюника, который поддерживается судьями «тигрансимонян», а результаты будут видны в ближайшее время».