«Իշխանությունը կրկին կենտրոնացել է իր իշխանության ամրապնդմանն ուղղված գործողություններին». Տիգրան Աբրահամյան
Երեքշաբթի, 30 նոյեմբերի, 2021 թ., 10:24
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանի գրառումը․ «Նույնիսկ վերջին ադրբեջանական ագրեսիայից, կորցրած տարածքներից ու 32 գերեվարվածների և 6 զոհերի միջադեպից հետո էլ իշխանությունը չսթափվեց։
Հենց իրադրությունը կայունացավ, իշխանությունը կրկին կենտրոնացել է իր իշխանության ամրապնդմանն ուղղված գործողություններին։
Սրանց նպատակը ոչ թե նոր ագրեսիան կանխելն է, այլ յուրաքանչյուր դեպքում պատասխանատու «նշանակելը»։
Մի դեպքում դա զինվորն է, մյուսում՝ հրամանատարը, իսկ ընդդիմությունը բոլոր դեպքերում մշտական «պատասխանատու է»։
Թրենդային «մեղավորներից» ՌԴ-ն, որի «մեղսակցությունը», ըստ անհրաժեշտության, օգտագործվում է, իսկ ՀԱՊԿ-ին «կախաղանային դաշտ» բերելն արդեն մոդայիկ էլ չէ։ Մարտական դիրքերը պատշաճ կահավորվածության և տեխնիկական հագեցվածության մակարդակի բերելու ու հուսալի պաշտպանություն կազմակերպելու համար լուրջ ռեսուրս չի դրվում, իսկ տեղեկատվական ահաբեկչության և բռնաճնշումների պետական մեքենայի համար գումարներ միշտ էլ գտնվում են։

Тигран Абрамян: Как только ситуация стабилизировалась, власть снова сконцентрировалась на укрепление своей власти
![]() Депутат фракции «Честь имею» Тигран Абрамян на своей странице в Facebook пишет: «Даже после последней азербайджанской агрессии, потерянных территорий, 32 пленных и 6 жертв власть не очнулась. Как только ситуация стабилизировалась, власть снова сконцентрировалась на укрепление своей власти. Их цель – не предотвратить новую агрессию, а при каждом случае – «назначить» ответственного. Один из трендовых «виновных» - РФ – «виновность» которой используется при необходимости, а «вздергивать на виселицу» ОДКБ уже вообще не модно. Для надлежащей обустройки боевых позиций, приведения в уровень технической насыщенности и организации надежной защиты серьезных ресурсов не используется, зато для информационного террора и государственной машины репрессий всегда суммы находятся. Это и есть обещанное этими бесславное будущее». Источник: Տիգրան Աբրահամյան |