Քաղաքացիները վաղ առավոտյան փակել են Երևանի մի շարք գլխավոր փողոցներ
Քաղաքացիներն այսօր վաղ առավոտյան փակել են Երևանի մի շարք գլխավոր փողոցներ: «Ընդամենը 44 րոպեով փակում ենք փողոցը. ներողություն ենք խնդրում անհարմարության համար: Մեր սահմանը վտանգված է»,- հայտարարել են օրեր առաջ ձևավորված ազատագրական շարժման մասնակիցները, որոնց թվում են լրագրող Նաիրի Հոխիկյանը, «Զարթոնք» կուսակցության նախագահ Արա Զոհրաբյանը, ԱԺ նախկին պատգամավոր Սոֆյա Հովսեփյանը:
«Մեր երկրի անվտանգությունը ամեն մեկիս ձեռքում է՝ Սյունիքից մինչև Տավուշ, Շիրակից մինչև Արցախ։
Ժամը 17:00-ին հավաքվում ենք Երևանի Հանրապետության հրապարակում՝ տեր կանգնելու մեր երկրին ու պետականությանը»,- ասել են կազմակերպիչները:

В Ереване граждане с утра перекрыли главные улицы
В Ереване граждане перекрыли главные улицы города, чтобы привлечь внимание соотечественников к ситуации на границе.
«Мы закрываем улицу всего на 44 минуты. Приносим свои извинения за доставленные неудобства. Наши границы в опасности», - заявили участники сформированного несколько дней назад освободительного движения. Отметим, что среди участников движения журналист Наири Охикян, лидер партии «Зартонк» Ара Зограбян и бывший депутат Софья Овсепян.
«Безопасность нашей страны в руках каждого, от Сюника до Тавуша, от Ширака до Арцаха. В 17:00 мы собираемся на площади Республики в Ереване, чтобы отстоять нашу страну и государственность», - сказали организаторы.