Իրանում երկրաշարժի հետևանքով տուժածների թիվը հասել է 99-ի
![]() Իրանի հարավում տեղի ունեցած երկրաշարժից տուժածների թիվը հասել է 99-ի․ ՌԻԱ Նովոստի-ի փոխանցմամբ հայտնում է ISNA-ն՝ վկայակոչելով բժիշկներին։ «Այս 99 տուժածներից 10-ը հոսպիտալացվել են»,- գործակալությանը հայտնել է ցնցումներից տուժած Հորմոզգան նահանգի բժշկական համալսարանի խոսնակ Ֆաթիմա Նուրուզյանը։ Նա նաև հավելել է, որ անհրաժեշտ բժշկական օգնություն ստանալուց հետո 88 հոգու թույլ են տվել տուն գնալ։ |
Ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ (լուսանկար)
8007:48
«Փաշինյանն ասում է՝ պատասխանատվություն եք կրում միայնումիայն ԴՈՒՔ՝ իրեն ձայն տվողներդ». Հարութ Ուլոյան
12802:12
«Հայկական էլիտայի խնդիրը». Քրիստինե Վարդանյան
14700:30
«Վտանգավոր ու գարշահոտ նկուղ-աղբանոց՝ Նորաշեն թաղամասի խաղահրապարակի մոտ». Արշակ Սարգսյան (տեսանյութ)

В Иране около ста человек пострадали при землетрясении
![]() Число пострадавших в результате землетрясения на юге Ирана возросло до 99 человек, сообщает агентство ISNA со ссылкой на медиков. "Из этих 99 пострадавших на данных момент 10 госпитализированы", - сообщила агентству представитель медицинского университета провинции Хормозган, пострадавшей из-за толчков, Фатима Нурузьян Она также добавила, что 88 человек были отпущены домой после получения необходимой медицинской помощи. |
«Попытка покушения на американского лидера Дональда Трампа связана с его системной демонизацией»: Кэролайн Левит