«Դրսևորվում է հանցավոր անգործություն, ինչն անխուսափելիորեն բերելու է նոր միջադեպերի». Տիգրան Աբրահամյան
Չորեքշաբթի, 10 նոյեմբերի, 2021 թ., 13:36
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանի գրառումը․ «Շուշիի հարակից հատվածով անցնող Ստեփանակերտ-Բերձոր ճանապարհին, նոյեմբերի 8-ին, ադրբեջանցիների իրականացրած ահաբեկչության արդյունքում 1 զոհ, երեք վիրավոր ունենք։
Երբ ինձ հարցնում են, թե ինչ հետևանքներ կունենա այս վերջին միջադեպը, ապա առաջին բանը, որ մտքովս անցնում է, հիշում եմ հոկտեմբերին 9-ին՝ Մարտակերտի ուղղությամբ տեղի ունեցած միջադեպը, որի արդյունքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիական անձ զոհվեց։
Իսկ ի՞նչ տեղի ունեցավ դրանից հետո։ Եթե ֆիլտրենք աղմուկը, դրան հետևած սահմանային լարվածությունը, ապա տակը միայն մեկ բան է մնում՝ մարդկային դաժան ճակատագիր։
Հայաստանի և Արցախի իշխանությունները հակախաղ չունեն, ավելին՝ դրսևորվում է հանցավոր անգործություն, ինչն անխուսափելիորեն բերելու է նոր միջադեպերի»։

Тигран Абрамян: Преступная бездействие неминуемо приведет к новым инцидентам
Депутат от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян на своей странице в Facebook пишет: «8 ноября на трассе Степанакерт-Бердзор, проходящей недалеко от Шуши, в результате террористического акта, осуществленного азербайджанцами, у нас один погибший и трое раненых.
Когда меня спрашивают, какими будут последствия этого последнего инцидента, первое, что мне приходит в голову, это инцидент, произошедший 9 октября в направлении Мартакерта, в результате которого погибло гражданское лицо.
А что произошло после этого? Если мы отфильтруем шумиху, последовавшее за этим пограничное напряжение, останется только одно – жестокая человеческая судьба.
У властей Армении и Арцаха нет контр-игры, более того, проявляется преступная бездействие, что неминуемо приведет к новым инцидентам».