ՔՊ-ն Մարդու իրավունքների պաշտպանի իր թեկնածուն ունի. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի պաշտոնավարման ժամկետը 2022-ի փետրվարի 23-ին ավարտվում է, ու ինչպես պարզ է դառնում իշխանության ներակայացուցիչների հայտարարություններից, Փաշինյանի թիմակիցները մտադիր չեն նրան նորից վերընտրել այդ պաշտոնում:
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը լրատվամիջոցներից մեկին տված հարցազրույցում ասել է, որ Թաթոյանի պաշտոնավարման ավարտից հետո «Քաղաքացիական պայմանագիրը» կներկայացնի ՄԻՊ գրասենյակի ղեկավարի իր թեկնածուին:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ իշխանությունն այդ պաշտոնի համար դիտարկում է նաև «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանի թեկնածությունը»:

«Жоговурд»: У партии «Гражданский договор» есть свой кандидат на пост омбудсмена
Газета «Жоговурд» пишет: «Срок полномочий Защитника прав человека Армана Татояна истекает 23 февраля 2022 года, и, как следует из заявлений представителей власти, члены команды Пашиняна не намерены переизбирать его на эту должность.
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян в интервью одному из СМИ сообщил, что по окончании срока полномочий Татояна партии «Гражданский договор» выдвинет своего кандидата на должность омбудсмена.
По сведениям издания, власти рассматривают на эту должность кандидатуру лидера партии «Лусавор Айастан» Эдмона Марукяна».