Նախկին պաշտոնյաները հրաժարվում են կարճել քրեական գործերը. ՀՔԾ-ն՝ նոր խնդրի առջև. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացել է, որ հեղափոխությունից հետո նախկին պաշտոնյաների կամ նրանց մտերիմների նկատմամբ հարուցված քրեական գործերով նախաքննական մարմիններում հետաքրքիր իրավիճակ է ստեղծվել, և վերջիններս կանգնել են խնդրի առջեւ:
ArmLur.am-ը երեկ գրել էր, որ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի եւ Հանրային ծառայություները կարգավորող հանձնաժողովի նախկին նախագահ Ռոբերտ Նազարյանի դեմ քրեական գործով Սեյրան Օհանյանին հրավիրել են ՀՔԾ և առաջարկ արել կարճել իր նկատմամբ հարուցված քրեական գործը, ինչին ի պատասխան՝ Սեյրան Օհանյանն ասել է, որ պետք է ոչ թե կարճել, այլ արդարացնել իրեն:
Վերջինիս պաշտպան Կարեն Մեջլումյանը հաստատել է այս տեղեկությունը: Ի դեպ, սա միակ դեպքը չէ. մի շարք այլ նախկին պաշտոնյաների դեմ հարուցված քրեական գործերով քննիչները կանչում են նրանց՝ առաջարկելով կարճել, ինչին էլ դեմ են լինում մարդիկ՝ պահանջելով արդարացում»:

«Жоговурд»: Следователи вызывают бывших чиновников, предлагают закрыть дело, а те выступают против
Как стало известно газете «Жоговурд», после революции в органах предварительного следствия, где расследуются уголовные дела против бывших чиновников и их близких, возникла интересная ситуация. Следователи столкнулись с проблемой.
«Сайт ArmLur.am ранее сообщил, что в рамках уголовного дела, возбужденного в отношении бывшего министра обороны Армении Сейрана Оганяна и экс-председателя Комиссии по регулированию общественных услуг Роберта Назаряна, Оганяна пригласили в Специальную следственную службу и предложили прекратить уголовное дело в его отношении. В ответ экс-министр заявил, что не дело прекращать надо, а оправдательное решение выносить.
Информацию подтвердил адвокат последнего Карен Меджлумян. Кстати, это не единственный случай. По ряду уголовных дел, возбужденных против бывших должностных лиц, следователи вызывают фигурантов, предлагают закрыть дело, а те выступают против, требуя оправдания»,- пишет газета.