Նոյեմբերի 3-ին թեժ է լինելու. առաջին դեմքերը կգան խորհրդարան. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ իշխանությունները նպատակ ունեն այնպես անել, որ 2022 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկումների ժամանակ խորհրդարան ներկայանան կառավարության առաջին դեմքերը և ներկայացնեն բյուջեի նախագիծը, պատասխանեն պատգամավորների հարցերին:
Այժմ հենց այդ աշխատանքներն են տարվում, որպեսզի բոլոր առաջին դեմքերն այդ օրերին լինեն Հայաստանում եւ ներկայանան խորհրդարան: Խոսքը հատկապես նոյեմբերի 3-ին խորհրդարանում սպասվող քննարկումների մասին է, երբ խորհրդարան պետք է գան իրավապահ համակարգի ներկայացուցիչները և մասնակցեն Պետաիրավական հանձնաժողովի նիստին: Այդ օրը սպասվում է, որ խորհրդարան են գալու Հառակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանը, Քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանը, ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը, ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանը:
Նշենք, որ այդ օրը բյուջեի քննարկումների ամենաթեժ օրերից է, երբ խորհրդարան են գալու նաև ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը, ՊՊԾ ղեկավար Տիգրան Ուլիխանյանը և այլք:

«Жоговурд»: 3 ноября будет жарко – первые лица правительства придут в парламент
По сведениям газеты «Жоговурд», власти стремятся к тому, чтобы во время обсуждения проекта госбюджета на 2022 год в парламент явились первые лица правительства, представили проект бюджета и ответили на вопросы депутатов.
Сейчас ведется работа для того, чтобы все первые лица были в те дни в Армении и явились в парламент. Особенно это касается дискуссий, ожидаемых в парламенте 3 ноября, когда представители правоохранительной системы должны прийти в парламент и принять участие в заседании Комиссии по государственно-правовым вопросам. В этот день ожидается, что в парламент придут председатель Антикоррупционного комитета Сасун Хачатрян, глава Следственного комитета Аргишти Кярамян, министр юстиции РА Карен Андреасян, директор Службы национальной безопасности Армен Абазян.
Отметим, что этот день - один из самых жарких дней обсуждения бюджета, когда в парламент прибудут председатель ЦИК Тигран Мукучян, начальник ГКС Тигран Улиханян и др.».