Պաշտպանը միջնորդեց արգելանքից հանել Արմեն Գևորգյանի բանկային հաշիվը
Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանում շարունակվում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և նախկին փոխվարչապետ, այժմ պատգամավոր Արմեն Գևորգյանի գործով դատավարությունը:
Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը միջնորդեց արգելանքից հանել իր պաշտպանյալի բանկային հաշիվը՝ նշելով, որ Գևորգյանի՝ ԵԽԽՎ գործուղման համար ԱԺ հաշվից 400 հազար դրամից ավել գումար էր փոխանցվել. «Հաշվի առնելով, որ դատարանը թույլ չի տվել նրան մեկնել գործուղման, փոխանցված գումարը չի օգտագործվել ու ԱԺ-ի նկատմամբ առաջացել է պարտք, որը ենթակա է վերադարձման: Բացի այդ, ավիատոմսի համար ԱԺ-ն վճարել է 500 հազար դրամ, որն այլևս հնարավոր չէ վերադարձնել»,- ասաց նա:

Адвокат Лусине Саакян представила ходатайство о снятии ареста с банковского счета Армена Геворкяна
В Шенгавитской резиденции ереванского суда общей юрисдикции продолжится суд по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера, ныне депутата Армена Геворкяна.
Адвокат Геворкяна Лусине Саакян представила ходатайство о предоставлении ее клиенту возможности пользоваться банковским счетом, отметив, что для командировки Геворкяна в ПАСЕ со счета НС было переведено 400 тысяч драмов.
«Учитывая, что суд не разрешил ему выехать в командировку, перечисленные деньги не были использованы и возникла задолженность перед Национальным Собранием, которая подлежит погашению. Кроме того, НС заплатило 500 тысяч драмов за авиабилет, который возврату не подлежит»,- сказала адвокат.