«Ադրբեջանի ՊՆ-ն ու սահմանապահ ծառայությունը բավականին ակտիվ աշխատանքներ են իրականացնում». Տիգրան Աբրահամյան
Ուրբաթ, 08 հոկտեմբերի, 2021 թ., 12:48
«Ինձ շատ ավելի մտահոգում է, որ, օրինակ, Արցախի բռնազավթված հատվածներում, Քաշաթաղի, Քարվաճառի հատվածում, որոնք այս պահին շփման գիծ են հանդիսանում ՀՀ-ի համար, Ադրբեջանի ՊՆ-ն ու սահմանապահ ծառայությունը բավականին ակտիվ աշխատանքներ են իրականացնում ինչպես զորքերի տեղակայման, այնպես էլ տարբեր սպառազինությունների տեղակայման համար»,- ԱԺ ճեպազրույցների ժամին հայտարարեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը՝ հավելելով, որ Ադրբեջանի սահմանապահ զորքերն ունեն տեխնիկայի, սպառազինության բավականին խտացված համալրվածություն:

Тигран Абрамян: Минобороны и Пограничная служба Азербайджана довольно активны в плане развертывания войск
Пятница, 08 Октября, 2021 года, 12:48
«Меня гораздо больше беспокоит то, что, например, в оккупированных частях Арцаха, Кашатаге, Карвачаре, которые в настоящее время являются линией соприкосновения с Арменией, Министерство обороны и Пограничная служба Азербайджана довольно активны как в плане развертывания войск, так и размещения различного вида вооружения»,- заявил на брифингах в Национальном Собрании депутат от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян, добавив, что азербайджанские пограничные войска имеют довольно сконцентрированную технику и вооружение.