Սյունիքի մարզպետի որդին կալանավորվել է
Հայաստանի քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերով քննության գլխավոր վարչության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչություն է ներկայացել Գորիս քաղաքի բնակիչ՝ 33-ամյա Կարեն Պողոսյանը։ Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վերջինն այս տարվա հուլիսի 21-ից հետախուզվում էր ՀՀ քր.օր-ի 34-104 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 6-րդ կետերի և 235 հոդվածի 1-ին մասի մեղադրանքով։
Կ. Պողոսյանը Սյունիքի մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանի որդին է, ով քննչական գլխավոր վարչությունից տեղափոխվել է ՀՀ արդարադատության նախարարության «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկ։

Задержан сын губернатора Сюника
В управление по расследованию преступлений против человека Главного управления по расследованию особо важных дел Следственного комитета Армении 22 добровольно явился житель города Горис 33-летний Карен Погосян.
По информации Shamshyan.com, мужчина с 21 июля этого года находился в розыске по обвинению в совершении преступления, предусмотренного пунктам 1 и 6 части 2 статьи 34-104 и части 1 статьи 235 УК РА.
В настоящее время Погосян-младший переведен в уголовно-исполнительное учреждение «Армавир» Министерства юстиции РА. Отметим, что Карен Погосян является сыном губернатора Сюника Меликсета Погосяна.