Ադրբեջանը Շուշին առաջադրել է «թյուրքական աշխարհի մշակութային մայրաքաղաք» կոչմանը
Ադրբեջանի կողմից օկուպացված Շուշի քաղաքն առաջադրվել է «թյուրքական աշխարհի մշակութային մայրաքաղաք» կոչմանը՝ 2023 թվականին: Այս մասին թվիթերյան իր էջում գրել է Ադրբեջանի մշակույթի նախարար Անար Քերիմովը: «Ես ներկա եմ գտնվել Ուզբեկստանի Խիվա քաղաքում անցկացվող «ТЮРКСОЙ» կոչվող նախարարական 38-րդ նստաշրջանին և առաջադրել եմ Շուշին՝ թյուրքական աշխարհի մշակութային մայրաքաղաքի կոչմանը»,- գրել է նա:
Հիշեցնենք, որ օրերս Ադրբեջանի պետական արգելոցի ղեկավարությունը Շուշի քաղաքի լոգոտիպի մշակման մրցույթ էր հայտարարել:

Азербайджан выдвинул город Шуши на звание «культурной столицы тюркского мира»
Оккупированный Азербайджаном город Шуши выдвинут на звание культурной столицы тюркского мира 2023 года. Об этом написал в Twitter министр культуры Азербайджана Анар Керимов. «Я принял участие в 38-м министерском заседании ТЮРКСОЙ в городе Хива, Узбекистан и выдвинул город на звание культурной столицы тюркского мира в 2023 году», - говорится в публикации министра.
Напомним, что недавно управление государственного заповедника Азербайджана объявил конкурс на разработку логотипа окупированного города Шуши.