Սասուն Խաչատրյանը նշանակվեց Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ
Այսօր՝ Կառավարության նիստում որոշվեց ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանին նշանակել Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ:
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը հարցը ներկայացնելիս՝ նշեց, որ սա կարևոր քայլ է հակակոռուպցիոն քաղաքականության իրականացման ճանապարհին: «Սույն թվականի սեպտեմբերի 10-ին տեղի է ունեցել մրցույթը, որտեղ առավելագույն միավորումներ է հավաքել Սասուն Խաչատրյանը»,- նշեց Հարությունյանը։
«Կառույցը լինելու է մասնագիտացված քննչական մարմին, որն ունենալու է նաև օպերատիվ-հետախուզական գործառույթներ»,- իր խոսքում նշեց Սասուն Խաչատրյանը։
«Մասնագիտացումը, անշուշտ, բերելու է արդյունավետության բարձրացման: Կառույցն սկսելու է գործել առավելագույնը մեկ ամիս և 6 օր անց: Ամբողջությամբ այդ ընթացքում չի գործի, ընդամենը 20 քննիչ կնշանակվի, իսկ ամբողջ ծավալով կսկսի գործել եկող տարվա սկզբից»,- հավելեց նա։

Сасун Хачатрян назначен главой Антикоррупционного комитета
Решением правительства Армении Сасун Хачатрян освобожден от должности руководителя Специальной следственной службы. Другим решением кабмина Сасун Хачатрян назначен главой Антикоррупционного комитета.
По словам руководителя аппарата премьер-министра Араика Арутюняна, это важный шаг на пути к реализации антикоррупционной политики. «10 сентября этого года состоялся конкурс. Сасун Хачатрян набрал больше всего очков», - сказал Арутюнян.
«Структура будет специализированным следственным органом, который также будет выполнять оперативно-розыскные функции», - сказал в своем выступлении Сасун Хачатрян.
«Специализация, безусловно, приведет к повышению эффективности. Комитет начнет работать максимум через месяц и 6 дней. Полноценно в этот период он работать не будет, будет назначено всего 20 следователей. В полном объеме комитет заработает с начала следующего года», - добавил он.