Շուկայում հեղուկ գազ չկա. «Ժողովուրդ»
Արդեն մի քանի օր է, ինչ հեղուկ գազի շուկան սթրեսային վիճակում է: Վարորդները բողոքում են. շուկայում հեղուկ գազ չկա, իսկ եթե գազալցակայանը հեղուկ գազ ունի, ապա վարորդին հրաժարվում է 5000 դրամից ավել վաճառել: Բայց պարզվում է, որ այս շուկայում առաջացած պակասուրդը խորը պատճառներ ունի: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացել է, որ հեղուկ գազ ներկրողները հայտնվել են անելանելի վիճակում: «Մենք գրել էինք, որ ներկրողները Իրաքում և Ռուսաստանում ստիպված են լինում օրերով սպասել՝ ինչ-որ քանակությամբ հեղուկ գազ գնելու համար: Մեզ հայտնի դարձավ նաև այն, որ Ռուսաստանն ու Իրաքը կտրուկ բարձրացրել են հեղուկ գազի գինը, և հայ ներկրողներին առաջարկում են բոլորովին այլ՝ ձեռքբերման ավելի բարձր գին:
Բայց տեղեկացել ենք, որ կառավարությունը հիմա այլ լուծումներ է փնտրում՝ խնդիրը կարգավորելու ուղղությամբ։ Այժմ պետական մակարդակով բանակցություններ են ընթանում Իրանի ու Քաթարի հետ: Կհաջողի արդյոք կառավարությանը, թե ոչ, ցույց կտա ժամանակը, բայց այն, որ հեղուկ գազի գինը դեռ որոշ ժամանակ բարձր կմնա, դա հաստատ է: Նշենք, որ այս շուկայում տիրող իրավիճակը վարորդների շրջանում խուճապ է առաջացրել, քանի որ որոշ գազալցակայաններ, առիթից օգտվելով, իրենց ունեցած հեղուկ գազի մեկ լիտրի գինն անհասկանալի ձևով բարձրացրել են՝ հասցնելով մինչև 280 դրամի»:

«Жоговурд»: На рынке нет сжиженного газа
Газета «Жоговурд» пишет: «Уже несколько дней как рынок сжиженного газа находится в стресовом положении.
Водители жалуются: на рынке нет жиженного газа, а если на АЗС есть сжиженный газ, то водителям отказываются продавать газ более чем за 5000 драмов.
Как стало известно изданию, импортеры сжиженного газа оказались в безвыходном положении.
Мы писали, что импортерам приходится ждать в Ираке и России несколько дней, чтобы купить сжиженный природный газ. Нам сатло известно, что Россия и Ирак резко повысили цены на сжиженный газ и предлагают армянским импортерам совершенно иную, более высокую закупочную цену.
Однако нам стало известно, что теперь правительство ищет другие пути для урегулирования проблемы. В настоящее время ведутся переговоры на государственном уровне с Ираном и Катаром. Время покажет, добьется ли правительство успеха или нет, но несомненно, что цена на сжиженный какое-то время будет оставаться высокой. Стоит отметить, что ситуация на этом рынке вызвала панику среди водителей, так как некоторые АЗС воспользовались возможностью повысить цену – до 280 драмов за литр газа».