Ադրբեջանը թարմացրել է Ղարաբաղում լարվածության հետևանքով զոհվածների թիվը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ Ղարաբաղում իրավիճակի սրման հետևանքով զոհվել է 2855 ադրբեջանցի զինվորական, 50-ը համարվում են անհետ կորած:
«Ներկայացնում ենք Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի 2855 զինծառայողի, Հայրենական պատերազմում զոհված և մինչև հունվարի 18-ը հուղարկավորված շեհիդների, ինչպես նաև անհայտ կորած համարվող 50 զինծառայողի լուսանկարները, անունները, ազգանունները և ծննդյան տարեթվերը: Հարկ է նշել, որ աշխատանքներ են տարվում անհետ կորած համարվող զինծառայողների որոնման և նույնականացման ուղղությամբ»,- ասված է ռազմական գերատեսչության մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

В Баку назвали число военных, погибших в ходе эскалации в Карабахе
Минобороны Азербайджана заявило, что в ходе эскалации в Карабахе погибли 2855 азербайджанских военных, 50 числятся пропавшими без вести.
"Представляем к сведению фотографии, имена, фамилии, информацию о воинских званиях и дате рождения 2855 военнослужащих вооруженных сил Азербайджанской Республики, павших шехидами в Отечественной войне и похороненных до 18 января, а также 50 военнослужащих, числящихся пропавшими без вести. Следует отметить, что ведутся работы по поиску и идентификации военнослужащих, числящихся пропавшими без вести", - говорится в сообщении пресс-службы военного ведомства.