Հայաստանից Արցախ է վերադարձել 725 փախստական
Ավելի քան 700 փախստական Հայաստանից վերադարձել է Լեռնային Ղարաբաղ, հայտնել Է ՌԴ Պաշտպանության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Եվգենի Կոնաշենկովը:
«Նոյեմբերի 15-ին Հայաստանի Հանրապետության տարածքից ռուսական խաղաղապահ ուժերի և ռազմական ոստիկանության ուղեկցությամբ Լեռնային Ղարաբաղ է վերադարձել 475 փախստական։ Նոյեմբերի 14-ից բնակության վայր է վերադարձել 725 մարդ»,-հայտնել Է Կոնաշենկովը։
«Լեռնային Ղարաբաղում ձեռք բերված պայմանավորվածություններին համապատասխան շարունակվում է զոհվածների մարմինների փոխանակումը։ Այն իրականացվում է ՌԴ խաղաղապահ ուժերի և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի համակարգմամբ»,-հավելել է նախարարության ներկայացուցիչը։

В Карабах вернулись 725 беженцев из Армении
Более 700 беженцев вернулись из Армении на территорию Нагорного Карабаха, сообщил официальный представитель Минобороны РФ Евгений Конашенков.
"15 ноября в Нагорный Карабах с территории республики Армения в сопровождении патрулей российских миротворческих сил и военной полиции вернулись 475 беженцев. Всего с 14 ноября в места проживания вернулись 725 человек, ранее покинувших Нагорный Карабах из-за боевых действий", - сообщил Конашенков.
"В соответствии с достигнутыми договоренностями в Нагорном Карабахе продолжается обмен телами погибших. Он проводится при координации миротворческих сил РФ и Международного комитета Красного Креста", - добавил представитель министерства.