Գիշերը համառ և ինտենսիվ մարտեր են ընթացել Շուշի-Քարին տակ հատվածում․ ՊԲ
Նոյեմբերի 6-ին և լույս 7-ի գիշերը ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններում մարտական գործողությունները շարունակվել են: Առավել համառ ու ինտենսիվ մարտեր են ընթացել Շուշի-Քարին տակ հատվածում․ հայտնում է ԱՀ ՊԲ-ն։
«Բանակային ստորաբաժանումները հաջողությամբ կասեցրել են թշնամական ուժերի հարձակման բազմակի փորձերը՝ ոչնչացնելով մեծ քանակությամբ մարդկային ուժ: Նշված ժամանակահատվածում առանձնահատուկ արդյունավետությամբ աչքի են ընկել հատկապես ՊԲ հրետանային ստորաբաժանումները: Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ: Անփոփոխ է մնացել նաև մարտական գործողություններին զուգահեռ հանրապետության խաղաղ բնակավայրերը հրթիռահրետանային կրակով թիրախավորելու՝ թշնամական ուժերի մարտավարությունը: Հարավ-արևելյան և հարավային ուղղություններում յուրային ուժերի կողմից խոցվել է նաև թշնամական ուժերի անձնակազմ տեղափոխող 2 միավոր ավտոտեխնիկա և 4 ԱԹՍ:
Թշնամական ուժերի կողմից հարձակման փորձերը հիմնական ուղղություններում շարունակվում են: ՊԲ ստորաբաժանումները անհրաժեշտ միջոցառումներ են իրականացնում դրանք կասեցնելու, հակառակորդի խմբավորումների հայտնաբերման և կրակային խոցման ուղղությամբ»:

АО Арцаха: Ночью на участке Шуши-Карин Так велись упорные и интенсивные бои
6 ноября и в ночь на 7 ноября на всех основных направлениях линии фронта боевые действия продолжались. Об этом сообщается на странице Армии обороны Арцаха в Facebook.
«Наиболее упорные и интенсивные бои велись на участке Шуши-Карин Так. Подразделения Армии обороны Арцаха успешно пресекли многократные попытки наступления вражеских сил, уничтожив большое количество живой силы.
За указанный период особой эффективностью выделялись артиллерийские подразделения Армии обороны. Оперативно-тактическая ситуация по всем направлениям линии фронта осталась неизменной.
Не изменилась и тактика вражеских сил: параллельно с боевыми действиями, подвергать ракетному обстрелу мирные населенные пункты Арцаха.
На юго-восточном и южном направлениях армянские силы поразили также 2 единицы автотехники, перевозивший личный состав вражеских сил, и 4 БПЛА.
ВС Азербайджана продолжают попытки наступления на основных направлениях.
Подразделения Армии обороны предпринимают необходимые меры по их пресечению, обнаружению вражеских группировок и огневому поражению целей», - говорится в сообщении.