Ե՞րբ ՀՀ քաղաքացիները կպատվաստվեն գրիպի դեմ. «Ժողովուրդ»
«Ռուսաստանում սեպտեմբերի 1-ից սկսվել է գրիպի դեմ պատվաստումների գործընթացը. արդեն մի քանի օր է, ինչ Ռուսաստանի քաղաքացիները հնարավորություն ունեն անվճար պատվաստվել գրիպի դեմ: Իսկ Հայաստանի պոլիկլինիկաները գրիպի դեմ պատվաստանյութեր դեռ չեն ստացել: «Ժողովուրդ» օրաթերթը այս խնդրի շուրջ քաղաքացիներից բազմաթիվ հեռախոսազանգեր է ստանում. նրանք հետարքրվում են՝ արդյոք կարող են այս ընթացքում պատվաստվել գրիպի դեմ, թե ոչ:
Պարզվում է՝ ոչ: «Ժողովուրդ» օրաթերթին մի քանի պոլիկլինիկաներից փոխանցեցին, որ գրիպի դեմ պատվաստելու և գրիպի դեմ պատվաստանյութ ստանալու հետ կապված որևէ հրահանգ կամ հանձնարարական չեն ստացել նախարարությունից:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը այս հարցի պատասխանը ստանալու նպատակով դիմեց նաեւ Առողջապահության նախարարություն, որտեղից նախարարի մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանն ասաց, որ սեզոնը դեռ չի սկսվել»,- գրում է թերթը:

«Жоговурд»: Когда в Армении будут вакцинировать от гриппа?
Газета «Жоговурд» пишет: «С 1 сентября в России началась вакцинация от гриппа. Вот уже несколько дней граждане России могут получить вакцину против гриппа бесплатно. А поликлиники Армении вакцину пока не получили. В редакцию поступает много телефонных звонков граждан, которые интересуются, могут ли они сделать прививку от гриппа или нет. Оказывается, что нет.
В нескольких поликлиниках газете сообщили, что они не получали никаких инструкций или поручений от министерства относительно вакцинации от гриппа.
«Жоговурд» также обратилась в Минздрав, откуда пресс-секретарь министра здравоохранения Алина Никогосян заявила, что сезон пока не начался».