Սերժի Վաչոյին նոր մեղադրանք է առաջադրվել. ՊՊԾ աշխատակիցները նրա կնոջ վարորդն են եղել և հսկել «Յանս»-ի անվտանգությունը
Երկուշաբթի, 31 օգոստոսի, 2020 թ., 10:20
Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանի՝ Սերժի Վաչոյի նկատմամբ նոր քրգործ է հարուցվել։ «Առաջին լրատվական»-ի տեղեկություններով՝ գործը հարուցվել է պաշտոնական դիրքն օգտագործելով առանձնապես խոշոր չափի վատնում կատարելու հոդվածով։
Քրեական գործի առիթ է հանդիսացել այն, որ Վաչագան Ղազարյանը իր կնոջը՝ Ռուզաննա Բեգլարյանին, Պետական պահպանության ծառայության աշխատակից վարորդ է տրամադրել։ Այսինքն՝ ՊՊԾ աշխատակիցը եղել է Սերժի Վաչոյի անձնական վարորդը։ Բացի դրանից՝ ՊՊԾ-ի 6 այլ աշխատակիցներ հսկել են Վաչագան Ղազարյանին ու իր կնոջը պատկանող «Յանս» ռեստորանային համալիրը։
Այսինքն՝ պետական միջոցներով Վաչագան Ղազարյանը տարիներ շարունակ՝ սկսած 2013-ից մինչև 2017 թվականը, ապահովել է նաև իր ռեստորանային համալիրի անվտանգությունը, որի պատճառով պետությանը պատճառվել է հսկայական վնաս։

Вачагану Казаряну предъявлено новое обвинение
В отношении бывшего начальника охраны экс-президента Армении Сержа Саргсяна Вачагана Казаряна («Сержи Вачо» возбуждено новое уголовное дело. По данным «Первого информационного», дело возбуждено по статье растрата чужого имущества с использованием служебного положения в особо крупных размерах.
Поводом для возбуждения уголовного дела послужил тот факт, что в качестве водителя для своей супруги Рузанны Бегларян Вачаган Казарян нанял сотрудника Службы государственной охраны. Иными словами, личным водителем «Сержи Вачо» был сотрудник СГО. Кроме того, Вачагана Казаряна и ресторанный комплекс «Янс», принадлежащий его супруге, охраняли 6 сотрудников СГО.
То есть, с 2013 по 2017 годы Вачаган Казарян обеспечивал безопасность своего ресторанного комплекса на государственные средства, в результате чего государству был нанесен огромный ущерб.