Սակավաթիվ հավաք՝ Գլենդելի քաղաքապետարանի դիմաց
Քաղաքագետ-իրավաբան Ռոբերտ Մարգարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել, որին կից գրել է. «Հանրահավաք՝ Գլենդելի քաղաքապետարանի դիմաց՝ հաջակցություն ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջոցով Հայաստանում իրականացվող «բարեփոխումների» և ներքաղաքական այլ գործընթացների: Հունիս 28, 2020 թվական»:
Տեսանյութում նա հայտնում է, որ երեկ հայտարարված հանրահավաքը սակավամարդ է եղել. «Նախատեսված ժամից անցել է մոտ 1 ժամ 40 րոպե, սակայն մարդիկ սակավաթիվ են: Երկու տարի առաջ նման կոչերին, հանրահավաքներին արձագանքում էին հազարավոր գլենդելահայեր»։

Немноголюдный митинг перед зданием мэрии Глендейла
Политолог-юрист Роберт Маргарян разместил на своей странице в Facebook видео, сделав к ней следующую запись: «Митинг перед зданием мэрии Глендейла в поддержку «реформ» и других внутриполитических процессов, проводимых в Армении посредством премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна. 28 июня 2020 года».
В видео Маргарян сообщает, что объявленный вчера митинг немноголюден. «Прошло около 1 часа 40 минут с запланированного времени, однако людей мало. Два года назад на такие призывы и митинги отзывались тысячи проживающих в Глендейле армян», - написал политолог.