Եվրոպական որոշ երկրներում խստացվում է կարանտինը
Կորոնավիրուսի տարածման հետ կապված վատթարացող իրավիճակը հանգեցրել է եվրոպական մի շարք երկրներում կարանտինային միջոցառումների խստացմանը, գրում է Euractiv լրատվական պորտալը։
Գերմանիայի Ռայն-Վեստֆալիա նահանգում իշխանությունները տեղական ձեռնարկությունում տեղի ունեցած կորոնավիրուսային վարակի լոկալ բռնկման դեպքերից հետո փակել են դպրոցներն ու մանկապարտեզները: Հյուսիսային Հունաստանի էխինոս համայնքի բնակիչների համար սահմանվել է յոթօրյա խիստ կարանտին՝ խուսափելու COVID-19-ի տարածումից:
Բուլղարիայում գրանցվել է կորոնավիրուսի հայտնաբերման նոր դեպքերի ռեկորդային բարձր ցուցանիշ։ COVID-19-ի հաստատված դեպքերի թիվը Բուլղարիայում կազմում է 3 542:
Սլովենիայում իշխանությունները քննարկում են հարևան երկրներում համաճարակի վատթարացման ֆոնին կարանտինի խստացումը: Այս մասին հայտարարել է Սլովենիայի առողջապահության նախարարը:

В Европе местами ужесточают карантин
Ухудшение ситуации с распространением коронавируса привело к ужесточению карантинных мер в ряде европейских стран. Об этом сообщило издание Euractiv.
В немецком федеральной земле Северный Рейн-Вестфалия власти закрыли школы и детские сады после локальной вспышки заражения коронавирусом на одном из местных предприятий.
В северной Греции жители общины Ехинос подвергнуты строгому карантину на семь дней, чтобы избежать распространения COVID-19.
Болгария сообщила о рекордно высоком уровне новых случаев выявления коронавируса. Число подтвержденных случаев COVID-19 в Болгарии достигло 3 542.
В Словении власти рассматривают возможность ужесточения карантина на фоне ухудшения эпидемической ситуации в соседних странах, заявил министр здравоохранения.