«Վերաքննիչ դատարանը վերացրեց Միքայել Մինասյանին կալանավորելու որոշումը». պաշտպան
Միքայել Մինասյանի պաշտպան Միհրան Պողոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Սերգեյ Մարաբյանի, վերացրեց Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանին կալանավորելու վերաբերյալ Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանի որոշումը։
Այն մասին, որ Միքայել Մինասյանին կալանավորելու վերաբերյալ առաջին ատյանի դատարանի ակտը ծայրահեղ ապօրինի էր, խոսել ենք բազմիցս։
Ցանկացած փաստաբանի, դատախազի և քննիչի հարցրեք Սերգեյ Մարաբյանի և Արտուշ Գաբրիելյանի տարբերության մասին և կհասկանաք նշված երկու դատական ակտերի տարբերությունը թե՛ օրինականության, թե՛ արդարացիության առումով։
Անվիճելի է, որ երկրի քաղաքական իշխանությունները չեն համակերպվի այս վիճակի հետ և օրերի ընթացքում Միքայել Մինասյանին կառաջադրեն մեկ այլ, բայց նույնքան անհիմն և ապօրինի մեղադրանք՝ դատարան ներկայացնելով Միքայել Մինասյանին կալանավորելու վերաբերյալ նոր միջնորդություն։
Հ.Գ. Փորձեք այնպիսի «մեղադրանք» կարել, որ վաղը ձեզ դատարանում պաշտպանելու համար իմ հարգելի գործընկեր փաստաբանները չամաչեն»:

Адвокат: Апелляционный уголовный суд отменил решение об аресте Микаела Минасяна
Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Сергея Марабяна отменил решение судьи суда первой инстанции общей юрисдикции города Еревана Артуша Габриеляна об аресте экс-посла Армении в Ватикане Микаела Минасяна. Об этом написал на своей странице в Facebook адвокат Мигран Погосян.
«О том, что судебный акт суда первой инстанции об аресте Микаела Минасяна крайне незаконный, мы говорили неоднократно. Спросите о различиях между Сергеем Марабяном и Артушем Габриеляном и вы поймете разницу между двумя судебными актами как в плане законодательства, так и справедливости», – написал Мигран Погосян.
По его словам, бесспорно, что политические власти страны не смирятся с этой ситуацией и в ближайшие дни предъявят Микаелу Минасяну другое, но такое же необоснованное и незаконное обвинение, представив в суд новое ходатайство о его аресте.
«Попробуйте «пришить» такое «обвинение», чтоб завтра в суде мои уважаемые коллеги-адвокаты не стыдились ничего при вашей защите», – добавил Погосян в постскриптуме.