Կառավարության որոշմամբ կլուծվի Ադրբեջանից բռնագաղթած ևս 185 ընտանիքների բնակարանի հարցը
Կառավարության այսօրվա նիստում որոշում կայացվեց մեկնարկել Ադրբեջանից բռնագաղթած անձանց բնակապահովման ծրագրի երկրորդ փուլը՝ բնակարանների գնման վկայագրեր տրամադրելու միջոցով:
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը նշեց, որ այդ նպատակով նախատեսվում է 2 մլրդ 169 մլն դրամն ուղղել Երևանի Կենտրոն, Էրեբունի, Նոր Նորք, Արաբկիր, Դավթաշեն վարչական շրջաններում ժամանակավոր կացարաններում բնակվող ընտանիքներին բնակարանով ապահովելու հարցի լուծմանը: Այս փուլում խոսքը 185 ընտանիքի մասին է:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հարցին՝ թե որքա՞ն գումար է հատկացվում ամեն ընտանիքի, Պապիկյանը պատասխանեց, որ դա կախված է ընտանիքի անդամների թվից և այլ չափանիշներից։

Будет решена жилищная проблема еще 185 семей, депортированных из Азербайджана
В Армении 185 семей, ставших в свое время беженцами из Азербайджана, получат жилищные сертификаты. Решение об этом принято в ходе сегодняшнего заседания правительства.
Министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян отметил, что на эти цели из государственного бюджета страны будет направлено 2 млрд 169 млн. драмов. В частности, деньги пойдут на обеспечение жильем 185 семей, проживающих в ереванских административных районах Центр, Эребуни, Нор Норк, Давиташен, Арабкир.
На вопрос премьер-министра Никола Пашиняна, какая сумма предоставляется семьям, Папикян ответил, что размер варьируется, в зависимости от того, сколько человек в семье, и какая площадь ей полагается.